default_mobilelogo

Nivea BB CREAM 5-in-1 Blemish Balm... Firmanın vaad ettiği özellikler; eşitler, kapatır, aydınlatır, nemlendirir ve korur…Gelelim incelemeler sonucu gözlenen özeliklere:
-2 farklı tonu mevcut: Açık ve orta ton
-İçerdiği SPF 10 ile güneş ışınlarından koruyor
-Nemlendirme özelliği klasik nivea gibi, aynı kokusu gibi
-Pembe alt tonlu bir ürün ve 50 ml. çevirmeli kapaklı
-Kuru ve karma cilt tipleri için uygun, çünkü krem içeriği yağlı
-Kapatıcı özelliği orta diyebiliriz, bütün kusurları örtmese de ciltteki renk bozukluklarını eşitliyo, ince çizgileri kapatıyor.
-Özellikle göz altlarında kullanılması, çok fazla malzeme ile makyaj yapmayı sevmeyenler için ideal.

Krem yapısı çok yoğun olduğu için belki ilk başlarda yayma konusunda başarısız olabilirsiniz ama zamanla alışacaksınız.
Kısacası, alt tonu pembe ola, kuru bir cildiniz var ise ve açık tenli değilseniz gönül rahatlığı ile alıp kullanacağınız bir ürün…

 

 

 

 

Essence All-in-one BB cream
İndirme girmişken denemek istediğim bir üründü aslında ESSENCE BB CREAM… Muadillerine oranla fiyatı daha düşük, ambalajı da daha küçük bir ürün 30 ml kadar … Diğer BB kremlere göre renk skalası çok başarılı değil maalesef. 3 farklı tonu var, 03 medium yazmasına rağmen olması gerekenden daha koyu bi renk… Sanırım açık tonluların rahat kullanabileceği bir ürün değil… Aldığım mağazada deneme ürününün olmaması nedeni ile renklerini inceleyemeden almak zorunda kaldım. BB kremler aslında yüksek koruyuculu, renkli nemlendiricilerdir… Bu nedenle çok yüksek oranda bir kapatıcılık beklememek lazım… Bu üründe ilk sürüldüğünde oluşan turunculuk rahatsız edici boyutta ancak 1-2 dk. sonra cilt rengine uyum sağlıyor. Rahatsız edici bir kokusu olmamasının yanında nemlendirme özelliği pek iyi değil.

Ancak oluşan turuncu renk nedeni ile sürmekten çekindiğim bir ürün oldu…

 

 Nivea  BB Creamdan tek üstün yanı 30 SPFolması, yani güneşten daha etkin biçimde koruma özelliği…